Srbija pobedila Irsku posle preokreta na debiju Stojkovića

reprezentacija srbije, srbija pobedila irsku, fudbal, sport

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras Irsku sa 3:2, na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je na debiju novog selektora Dragana Stojkovića, popularnog Piksija, pobedila posle preokreta u Beogradu.

Irska je vodila od 18. minuta golom Alana Brauna, a u 40. je izjednačio Dušan Vlahović.

Dosadašnji prvi napadač reprezentacije Aleksandar Mitrović počeo je kao rezerva i ušao u 63. minutu i dao dva gola za pobedu Srbije.

Strelac je bio lepim golom lob udarcem u 69. i potom u 75. minutu.

Mitrović je dao ukupno 38 golova u nacionalnom timu i izjednačio se po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju sa Stjepanom Bobekom na prvom mestu.

Drugi gol za Irsku u 86. minutu dao je Džejms Kolins.

Reprezentacija Srbije će u narednom kolu u subotu dočekati Portugal.

Portugal je u drugoj utakmici Grupe A kao domaćin u Torinu rezultatom 1:0 pobedio Azerbejdžan.