Superliga: Minimalna pobeda Partizana u Ivanjici

superliga, fudbal, sport, fk partizan, fk javor

Fudbaleri Partizana pobedili su danas Javor 1:0 (1:0) u Ivanjici u 22. kolu Superlige. Crno-beli su do 10. trijumfa u nizu u domaćem prvenstvu došli golom Slobodana Uroševića u 14. minutu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića i pored neubedljive igre, imali su još nekoliko prilika za gol u prvom poluvremenu, ali su uspeli da sačuvaju prednost i da iz Ivanjice odnesu tri boda.

Domaći tim najbolju šasnu imao je u 60. minutu, kada je brahim Tanko sa pet metara šutirao, ali je golman Stojković odbranio.

Rezultati 22. kola: Zlatibor - TSC 0:1, Rad - Čukarički 0:2, Inđija - Mladost 1:0, Javor - Partizan 0:1, Bačka - Proleter, Radnik - Napredak, Novi Pazar - Radnički Niš, Vojvodina - Voždovac (16.00), Metalac - Spartak (18.00). Crvena zvezda - Mačva (odloženo).

Tabela: Crvena zvezda 59 bodova, Partizan 53, Vojvodina 43, Čukarički 42, Spartak 37, TSC 34, Proleter 33, Radnički Niš 31, Radnik 29, Voždovac 29, Mladost 27, Metalac 26, Javor 25, Novi Pazar 21, Inđija 21, Rad 20, Napredak 19,, Zlatibor 17, Mačva 17, Bačka 14.