Superliga: Radnički u 99. minutu do remija protiv Mladosti

superliga srbije, fudbal, sport

Fudbaleri Radničkog i Mladosti odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u prvoj utakmici desetog kola Superlige Srbije. Utakmica je okončana u dramatičnoj završnici u kojoj su postignuta oba pogotka.

Oba tima su u meč ušla pomalo rezervisano, pa je prvo poluvreme završeno bez golova i većih uzbuđenja.

U drugom poluvremenu se nastavio ravnopravan duel suparnika a onda se ušlo u neobično dramatičmu završnicu meča.

Gosti iz Mladosti su u samoj završnici meča, u 87. minutu, poveli sa 1:0 pogotkom Aleksandra Ješića.

Meč je ušao u sudijsku nadoknadu i činilo se da će gosti odneti bodove kada je u 8. minutu nadoknade Nenad Gavrić pogotkom doneo izjednačenje Radničkom.

Posle podele bodova Radnički i Mladost su zadržali svoje dosadašnje pozucije na tabeli.

Ostale utakmice desetog kola igraju se u danas i sutra.

Danas Vojvodinu čeka težak ispit u Novom Pazaru, uzbudljiv meč očekuje se i u okršaju Spartaka i Čukaričkog u Subotici, a u poslednjoj utakmici popodneva Partizan gostuje Metalcu iz Gornjeg Milanovca.

U nedelju fudbaleri TSC-a gostuju Proleteru iz Novog Sada u prvoj utakmici, a Fudbaleri Crvene zvezde, nakon plasmana u Ligu Evrope, zatvaraju kolo dočekujući Napredak sa željom da ostvare jubilarnu 10. pobedu od starta sezone.

Raspored 10. kola: Subota: Mačva - Voždovac, Novi Pazar - Vojvodina, Bačka - Javor, Spartak - Čukarički (16), Metalac - Partizan (18). Nedelja: Proleter - TSC, Rad - Inđija, Zlatibor - Radnik (16), Crvena zvezda - Napredak (18).

Tabela: Crvena zvezda 27 bodova, Partizan 21, Vojvodina 20, Čukarički 18, Radnički Niš 17, mladost 17, Spartak 16, Proleter 15, TSC 14, Voždovac 13, Javor 13, Metalac 12, Novi Pazar 9, Inđija 9, Radnik 7, Bačka 6, Rad 6, Zlatibor 6, Napredak 5, Mačva 5.