Superliga Srbije: Crvena Zvezda - TSC 5:0

Crvena Zvezda, TSC, fudbal, sport

Crvena zvezda je savladala ekipu TSC-a sa 5:0 u meču šestog kola Linglong Superlige Srbije. Crveno-beli potpuno su nadigrali rivala iz Bačke Topole i tako iskoristili kiks Partizana u Novom Sadu.

Izabranici Dejana Stankovića pružali su znatno bolju partiju od one u Albaniji protiv ekipe Tirane.

Ovoga puta Zvezda je od prvog do poslednjeg minuta bila bolji rival, igrala tečno, stvarala i realizovala veliki broj šansi.

Tri gola na meču postigao je Aleksandar Katai, igrač utakmice, koji je imao i jednu asistenciju.

Od samog početka meča obe ekipe nagovestile su da će se na stadionu "Rajko Mitić" igrati otvoren fudbal, kao i da su i Zvezda i TSC željni nadigravanja.

Ipak pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, pošto je Zvezda na pauzu otišla sa prednošću od 3:0, golove je postizao Katai u 20, 28. i 45. minutu.

U nastavku meča primetio se umor u redovima dve ekipe, koje su imale obaveze u evropskim kvalifikacijama prethodne nedelje.

U drugom poluvremenu Zvezda je postigla još dva gola, a mreže su tresli Gavrić u 60. i Ivanić u 70. minutu.

Zvezda je pobedom ostvarila 18. bod, čime se nalazi na liderskoj poziciji na tabeli, dok je TSC ostao na osam bodova i mestu broj deset na tabeli.