Superliga: Zvezda ubedljiva protiv Radnika, Spartaku bod u Kruševcu

crvnena zvezda, radnik, spartak, napredak, fudbal, sport, superliga

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Surdulici domaći Radnik sa 4:1, u utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Zvezda je povela u 16. minutu golom Željka Gavrića, a prednost je udvostručio El Fardu Ben u 40. minutu. Treći gol postigao je Gelor Kanga u 53. minutu, a tri minuta kasnije jedini pogodak za domaći tim postigao je Jevgen Pavlov.

Konačan rezultat postavio je Aleksa Vukanović, golom u 63. minutu.

Zvezda je i dalje jedina neporažena u Super ligi Srbije, prva je na tabeli sa 11 pobeda i 35 bodova.

Radnik je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 15. mesto na tabeli sa 14 bodova.

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0.

Jedini gol postigao je Nedeljko Piščević u drugom minutu nadoknade vremena. Pre njega u ekipi iz Ivanjice priliku za gol imao je Luka Luković, ali je on promašio penal.

Radnički je gotovo čitavu utakmicu igrao sa desetoricom, pošto je u osmom minutu crveni karton dobio Žarko Marković.

Javor je prekinuo niz utakmica bez pobede, a posle petog prvenstvenog trijumfa zauzima 12. mesto na tabeli sa 18 bodova. Radnički je pretrpeo četvrti poraz i osmi je na tabeli sa 21 bodom.

Napredak i Spartak odigrali su nerešeno 1:1 u Kruševcu, dok je remijem 0:0 završen duel u Lučanima između Mladosti i Proletera.