Švajcarska na penale eliminisala Francusku

svajcarska francuska, euro 2020, fudbal

Fudbalska reprezentacija Švajcarske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Bukureštu posle izvođenja penala savladala aktuelnog šampiona sveta Francusku.

U regularnom delu meča i posle produžetaka bilo je 3:3, a Švajcarci su pobedili sa 5:4 penalima.

Presudio je promašaj Kilijana Mbpapea, odnosno odbrana Jana Zomera u petoj, poslednjoj seriji.

Švajcarska je povela golom Harisa Seferovića u 15. minutu, potom je Ugo Loris odbranio penal Rikardu Rodrigezu u 55. minutu i usledio je preokret sa dva gola Karima Benzeme u 57. i 59. minutu.

Kada je Pol Pogba u 75. minutu postigao fantastičan gol za 3:1 izgledalo je da je sve gotovo, ali desio se novi preokret - prvo Seferović ponovo u 80, pa Mario Gavranović u 90. minutu za produžetke, kasnije i penale.

Švajcarka će u četvrtfinalu igrati protiv Španije, koja je ranije danas pobedila vicešampiona sveta Hrvatsku posle produžetaka sa 5:3 (3:3).