U finalu FA kupa Čelsi i Arsenal

FA kup, Čelsi, Arsenal, fudbal, sport

U finalu ovogodišnjeg engleskog FA kupa igraće dve ekipe iz Londona, pošto je večeras na Vembliju Čelsi u drugom polufinalu pobedio Mančester Junajted sa 3:1 (1:0).

Čelsi je poveo u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, a strelac je bio Olivije Žiru.

Već u prvom minutu drugog dela Manutio je povećao vođstvo londonske ekipe na 2:0, da bi pobedio osigurao auto golom Harija Megvajera u 74. minutu.

Utešni pogodak za Mančester postigao je Bruno Fernandes iz jedanaesterca u 85. minutu.

Arsenal je u subotnjem polufinalu s 2:0 savladao prošlogodišnjeg pobednika Mančester Siti.