Vujačić doneo pobedu Partizanu protiv Napretka

partizan, napredak

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Napretka sa 1:0, u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Igor Vujačić u 31. minutu.

Prvu šansu na utakmici imao je Kvinsi Menig u sedmom minutu, ali je intervenisao golman gostiju Nikola Petrić. Samo tri minuta kasnije domaći su imali novu šansu, a Petrić je ovog puta zaustavio udarac Kristijana Belića. U 14. minutu nova prilika za Partizan, Bibars Natho je šutirao, ponovo je intervenisao Petrić.

Partizan je poveo u 31. minutu. Vođstvo domaćem timu doneo je Vujačić, koji je pogodio dalji ugao gola Napretka.

Gosti su imali veliku šansu da izjednače u 37. minutu. Bojan Čečarić je šutirao glavom, a lopta se od stative odbila ka golu. Intervenisao je golman Partizana, a VAR je potvrdio da lopta nije prešla gol liniju. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Napredak je prvi u drugom poluvremenu imao šansu, a Bojan Matić je šutirao preko gola. Partizan je u nastavku meča imao više od igre, propustio je nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan je drugi na tabeli sa 33 boda, dok je Napredak deseti sa 17. Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Javorom, dok će Napredak dočekati Vojvodinu.

Petrić: Najvažnije je da smo pobedili

Trener fudbalera Partizana Gordan Petrić izjavio je večeras da je najvažnije da su "crno-beli" osvojili tri boda protiv Napretka u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije.

"Prvi utisak je da je ovo bila ružna utakmica sa naše strane, da smo iskoristili prilike u prvom poluvremenu, možda bi nešto bilo drugačije. Oseća se umor moje ekipe, što se naročito videlo u drugom poluvremenu, gde nije bila brza lopta, gde smo se igrali fudbala...U nekim trenucima izgledalo kao da smo igrali mali fudbal. Pobedili smo i najvažnije da smo došli do tri boda", rekao je posle meča Petrić za TV Arena sport.