Zvezda bolja od Kluža za grupnu fazu Lige Evrope

fk crvena zvezda, fk kluz, liga evrope, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, nakon što su večeras u revanš meču savladali Kluž 2:1 (1:1).

U prvom meču u Beogradu bilo je 4:0 za crveno-bele.

Zvezda je povela u petom minutu golom Aleksandra Kataija iz penala, nakon što js prethodno Kamora "vukao" Miloša Degeneka. Izjednačio je Gabrijel Debeljuh u 34. minutu, da bi u 52. minutu Milan Pavkov iskoristio kiks golmana Kluža Kristijana Balgradena i pogodio "praznu mrežu".

Veliku priliku Kluž je propustio u 63. minutu kada je Milan Borjan odbranio penal Ćiprijanu Deaku. Kluž je poslednjih 15 minuta imao igrača manje jer je drugi žuti karton dobio Džonatan Rodrigez.

Zvezda se peti put uzastopno plasirala u grupnu fazu jednog evropskog takmičenja.

Žreb će se održati u petak od 12 sati u Istanbulu.