Zvezda i Vojvodina u polufinalu Kupa Srbije

zvezda, vojvodina, kup srbije, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se danas u polufinale Kupa Srbije pošto su na svom terenu pobedili ekipu TSC-a sa ubedljivih 4:0.

Crveno-beli su poveli u šestom minutu kada je Aleksandar Katai bio siguran sa penala, a nakon što je Saša Tomanović oborio Ohija.

Na 2:0, takodje sa „bele“ tačke, povisio je El Fardu Ben u 56. minutu. Prekršaj za najstrožu kaznu ovog puta je napravio Ifet Djakovac koji je faulirao Milana Pavkova i zaradio crveni karton.

Mirko Ivanić je udarcem sa 18 metara u 74. minutu povisio na 3:0, a konačan rezultat je šest minuta kasnije svojim drugim golom na utakmici postavio Ben.

Plasman medju četiri najbolje ekipe u Kupu obezbedili su i fudbaleri Vojvodine koji su u gostima slavili protiv Rada takodje sa 4:0.

Strelci za Vojvodinu bili su Ivan Vukčević u 10, Veljko Simić u 17. minutu sa penala, Mirko Topić u 25. i Dejan Zukić u 45. minutu sa jedanaesterca.

Polufinalni mečevi fudbalskog Kupa Srbije zakazani su za 11. maj.