Zvezda igrala 2:2 sa Milanom, Pavkov izjednačio u nadoknadi

crvena zvezda, fudbal, sport

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno 2:2 sa Milanom u Beogradu, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Zvezda se dobro pokazala protiv slavnog italijanskog kluba i zasluženo je u nadoknadi izbegla poraz, golom Milana Pavkova udarcem glavom posle kornera.

Crveno-beli su često pokušavali da ugroze protivnika, a dva puta su savladali golmana milanskog kluba Djanluidjija Donarumu.

Milanu, u čijem timu nije bilo nekoliko važnih igrača poput Zlatana Ibrahimovića, na početku utakmice je poništeno dva gola, posle intervencije VAR-a, zbog ofsajda i igranja rukom.

Milan je ipak poveo do poluvremena, autogolom Radovana Pankova u 42. minutu.

Zvezda se nije predala i najbolju priliku je iskoristila u 52. minutu, kada je Gelor Kanga iskoristio penal.

Arbitar Tasos Sidiropulos je dosudio jedanaesterac zbog toga što je posle poteza napadača crveno-belih Dijega Falčinelija kapiten gostiju Alesio Romanjoli igrao rukom.

Ipak, u 61. minutu je i Milan dobio penal, posle prekršaja Pankova nad Teom Ernandesom, a on je i izveo jedanaesterac i doneo svom timu novu prednost.

Zvezda je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je u 77. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Milan Rodić.

Srpski klub se nije predavao i sa igračem manje, napadao je pred kraj i golom Pavkova u nadoknadi sa nerešenim rezultatom ide na revanš.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Milanu.