Zvezda preko Radnika do finala Kupa Srbije

fk crvena zvezda, fk radnik, kup srbije

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili ekipu Radnika iz Surdulice sa 2:1.

Golove za Zvezdu su postigli Nemanja Milunović u drugom i Dijego Falćineli u 34. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Radnik bio Milan Makarić u 51. minutu.

Crveno-beli će se za trofej u nacionalnom Kupu boriti s pobednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Vojvodina i Partizan.

Zvezda je povela već u drugom minut golom Milunovića glavom, posle kornera koji je izveo Gelor Kanga, da bi na 2:0 povisio Falćineli u 34. minutu, na asistenciju El Fardu Bena.

Radnik je smanjio u 51. minutu preko Marakića koji se lepo snašao u petercu, a gostujući tim je u samom finišu meča imao dve velike prilike da izjednači pošto su Zoran Danoski i Uroš Milovanović pogodili okvir gola.