Francuskinja osvojila olimpijsko zlato u biatlonu

biatlon, francukska, zoi peking

Francuska biatlonka Žistin Breza-Buše osvojila je danas zlatnu medalju u masovnom startu na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Takmičenje je održano uz jak vetar, a ni jedna biatlonka nije imala manje od tri promašaja na gađanju.

Breza-Buše je do pobede došla vremenom 40:18,0 minuta, uz četiri promašaja na gađanju, i ovo joj je druga olimpijska medalja u karijeri posle bronze iz Pjongčanga u štafeti.

Srebro je osvojila Norvežanka Tiril Ekhof, koja je za pobednicom zaostala 15,3 sekunde.

Ekhof je u Pekingu prethodno osvojila zlato u miks štafeti i bronzu u poteri na 10 kilometara.

Njena sunarodnjakinja Marte Osbu Rojselan došla je do bronzane medalje (34,9) i do ukupno pete u Pekingu (tri zlatne medalje i dve bronze).