Krihmajr najbrži u spustu u Vengenu

individualni sportovi, skijanje, spust, slalom, krihmajr vinsent

Austrijski skijaš Vinsent Krihmajr pobedio je danas u spustu koji je u okviru Svetskog kupa vožen u švajcarskom Vengenu.

Krihmajr je slavio rezultatom 2:26,09 minuta i tako stigao do desete pobede u Svetskom kupu.

On je za 0,34 sekunde bio brži od Švajcarca Beata Fojca, dok se na treći stepenik pobedničkog postolja popeo Italijan Dominik Paris koji je za pobednikom zaostao 0,44 sekunde.

Švajcarac Marko Odermat, vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa, bio je četvrti, dok je Norvežanin Aleksander Omot Kilde, koji je juče trijumfovao u spustu, današnju trku u Vengenu je završio kao sedmi.

U poretku spusta prvi je Paris sa 316 bodova, dok Kilde i Fojc imaju po 305 bodova.

Odermat je vodeći u ukupnom poretku Svetskog kupa sa 1.075 bodova, 390 bodova više od drugoplasiranog Kildea, dok je treći Austrijanac Matijas Majer sa 592 boda.

Vengen je sutra domaćin novog slaloma u Svetskom kupu.