Šifrin na korak od rekorda Stenmarka

mikaela sifrin, skijanje

Američka skijašica Mikaela Šifrin zabeležila je danas 85. pobedu u Svetskom kupu, pošto je slavila u slalomu u češkom Špindleruv Mlinu.

Šifrin je pobedila rezultatom 1:33,85 minuta i sada je samo jedan trijumf deli od ukupnog rekorda po broju pobeda u Svetskom kupu koji drži Šveđanin Ingemar Stenmark.

Ovo je bila njena 11. pobeda u sezoni, a peta u slalomu.

Drugo mesto osvojila je Nemica Lena Dir koja je bila sporija za 0,60 sekundi, dok je treća švajcarska skijašica Vendi Holdener sa 1,31 sekundom zaostatka za pobednicom.

Šifrin je vodeća u plasmanu slaloma sa 705 bodova, ispred Holdener (530) i Slovakinje Petre Vlhove (510), koja je danas zauzela četvrto mesto.

U generalanom poretku Svetskog kupa, Šifrin je još više uvećala svoju prednost. Ova 27-godišnja Amerikanka sada ima 1.617 bodova, odnosno 671 bod više u odnosu na Vlhovu, a 711 od švajcarske skijašice Lare Gut Behrami.

Skijašice sutra očekuje još jedan slalom na istoj stazi kada će Šifrin imati šansu da se novim trijumfom izjednači po broju pobeda sa Stenmarkom.