Valbergu zlato u slobodnom skijanju

slobodno skijanje, zoi peking, valberg

Šveđanin Valter Valberg napravio je danas veliko iznenađenje na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojivši zlatnu medalju u slobodnom skijanju u disciplini mogul.

Valberg je postao prvi Šveđanin koji je osvojio olimpijsko zlato u skijanju slobodnim stilom, a to je učinio s rezultatom 83,23 osvojena boda.

On je nadmašio branioca titule, Kanađanina Mikaela Kingsberija koji je osvojio srebro sa 82,18 bodova.

Ovo je ujedno i prva velika pobeda ovog 21-godišnjeg Šveđanina.

Do Zimskih olimpijskih igara u Pekingu, Valberg nije imao bolji rezultat od četvrtog mesta na Svetskom prvenstvu 2019. godine i nikada nije osvojio niti jednu etapu Svetskog kupa, a ove sezone je tri puta završio na drugom mestu iza Kingsberija.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo sa Japanac Ikuma Horišima sa 81,48 bodova.