Vlhova pobednica veleslaloma u Oreu

svetski kup, veleslalom, petra vihova

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobednica je večerašnje veleslalomske trke u švedskom Oreu, koja je vožena u okviru Svetskog kupa.

Ona je u pretposlednjem veleslalomu sezone do pobede došla ukupnim vremenom 2:32,59 minuta, a u vodjstvu je bila i nakon prve vožnje.

Drugo mesto zauzela je Italijanka Marta Basino, koja je zaostala za pobednicom 1,24 sekunde, dok je na trećoj poziciji završila Amerikanka Mikaela Šifrin, uz zaostatak od 1,70 sekundi za Vlhovom.

Četvrta je trku završila Francuskinja Tesa Vorili (1,91), a vodeća u generalnom poretku veleslaloma Švedjanka Sara Hektor je odustala u drugoj vožnji.

U poretku veleslaloma Hektor vodi sa 522 boda, Vorli je druga sa pet bodova manje, a šansu za mali kristalni globus u ovoj disciplini imaju i Šifrin (471) i Vlhova (431).

Šifrin vodi u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.216 bodova, druga je Vlhova sa 1.139, dok je treća italijanka Federika Brinjone sa 931 bodom.