Vukićević zauzeo 34. mesto u super-džiju, Majer odbranio olimpijsko zlato

marko vukicevic, super-dzi, zoi peking

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je noćas 34. mesto u trci superveleslaloma na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, dok je zlato odbranio Austrijanac Matijas Majer.

Vukićević je ostvario vreme 1:29,45 minuta, zauzeo je poslednje mesto u plasmanu, a za pobednikom je zaostao 9,51 sekund.

Srpski takmičar ovom trkom završio je nastup na Zimskim olimpijskim igrama, a ovo mu je ujedno bila jedina završena trka, pošto je juče u spustu ostao bez plasmana.

Majer je zlatnu medalju iz Pjongčanga odbranio vremenom 1:19,94 minuta, i tako je došao do ukupno četvrte olimpijske medalje.

Austrijski skijaš je u ponedeljak osvojio bronzu u spustu, a 2014. godine je u spustu osvojio olimpijsko zlato.

Na drugo mesto pobedničkog podijuma popeo se Amerikanac Rajan Kohran-Sigl, koji je za pobednikom zaostao 0,04 sekunde, dok je bronza pripala Norvežaninu Aleksanderu Omotu Kildeu (0,42).