Zurabi Datunašvili prvak sveta u rvanju

zurabi datunasvili, rvanje

Srpski rvač Zurabi Datunašvili osvojio je titulu prvaka sveta, pošto je večeras u finalu šampionata u Oslu savladao Belorusa Kirila Maskeviča 9:1.

Belorus je poveo, ali je srpski rvač sa dva fantastična poteza osvojio devet poena i borba je bila završena.

Datunašvili je nastavio sjajnu seriju u ovoj godini, nakon osvajanja zlatne medalje na Evropskom prventvu u Varšavi i bronzane na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Na putu do finala u kategoriji do 87 kilograma grčko/rimskim stilom savladao je Rusa Milada Alirzaeva 4:3, Gruzijca Lašu Gobadzea 2:1 i u polufinalu Danca Rajbeka Bisultanova 5:1.

Srpski rvači osvojili su bar jednu medalju i na šestom uzastopnom prvenstvu sveta, a zlato Datunašvilija je jubilarna 100. medalja na velikim takmičenjima.

Naredni šampionat sveta održaće se u Beogradu 2022. godine.