KOŠARKA: Tamiš ubedljiv protiv Slobode (90:77)

KK Tamis

Pančevci su u 4. kolu Superlige Srbije bili bolji od Slobode iz Užica pobedivši ih na domaćem parketu rezultatom 90:77. Tamišu je ovo drugi trijumf, dok su gosti pretrpeli treći poraz.

Uzičani su bolje započeli meč, međutim domaća ekipa nakon dva pogotka uz faul Ilkića preuzima kontrolu nad utakmicom. Tamiš je imao solidnu prednost na poluvremenu 47:41. Gosti su i drugo poluvreme započeli kao i prvo, spustivši prednost Pančevaca na samo poen prednosti nakon uspešno izvedenih slobodnih bacanja Tadije Tadića (47:46). Tamiš je uzvratio serijom 10:0 u kojoj su za tri poena precizni bili Smiljanić i Mitrović, a poene na obruču su doneli Ilkić i Knežević.

Nakon te serije prednost domaćeg sastava je rasla i u pojedinim trenucima iznosila 19 poena razlike. Sloboda je u poslednjih nekoliko minuta ublažila poraz i meč je mirno priveden kraju.

Najbolji pojedinci susreta u domaćoj ekipi bili su Smiljanić sa 20 poena i Ilkić sa 17 i 6 asistencija.

U narednom kolu Tamiš gostuje Megi, dok Sloboda dočekuje Partizan.