Crvena zvezda nemoćna protiv oslabljenog Efesa

crvena zvezda, kosarka, evroliga, sport

Košarkaši Crvene zvezde su večeras u Beogradu poraženi od Efesa 75:64 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8), u 11. kolu Evrolige.

U Zvezdi su se izdvojili Kori Volden sa 14 i Džordan Lojd sa 10 poena, dok je Ognjen Dobrić upisao osam koševa.

Efes su predvodili Šejn Larkin sa 18 i Adrijen Moerman sa 17 poena.

Zvezda je zabeležila četiri pobede i sedam poraza, dok je Efes upisao šest pobeda i četiri poraza.

Crvena zvezda je odlično otvorila meč, napravila je seriju 8:0. Efes je prve poene upisao tek u četvrtom minutu.

Efes se konsolidovao polovinom prve deonice i posle serije 4:16 stigao do prednosti. Zvezdu je poenima održavao u igri Kori Volden.

Posle odličnog početka Zvezda je dozvolila da prvu četvrtinu završi sa minusom od dva poena 14:16.

Efes je bolje bočeo drugu deonicu, stigao do prednosti od šet poena i naterao trenera Obradovića da zatraži tajmaut.

Zvezda je nastavila sa lošom organizacijom napada, a Efes se raspucao i nakon još jedne trojke Larkina otišao na plus 11, i ponovo primorao Obradovića na tajmaut.

Drugi tajmaut je dao rezultata i Zvezda je uspela da napravi seriju od osam poena i vrati se na minus šest.

Do poluvremena se igralo koš za koš i na pauzu se otišlo rezultatom 36:40.

Drugo poluvreme je počelo čvršćim odbranama na obe strane, dok se u napadu igralo poen za poen.

Nakon dve vezane trojke Efes ponovo odlazi na dvocifrenu prednost.

Zvezda je nastavila sa lošom odbranom i dozvolila Efesu da se skroz rezultatski odlepi.

Očajnom odbranom Zvezda je treću četvrtinu završila sa minusom od 17 poena, 50:67.

Efes je nastavio u istom ritmu i poslednju deonicu i trojkom Kruna Simona stigao do 20 poena razlike.

Do kraja meča se igralo bez mnogo koncetracije na obe strane.

Zvezda je uspela samo da ublaži četvrti uzastopni poraz od Efesa 75:64.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Makabiju, dok će Efes dočekati Baskoniju.