Crvena zvezda u Beogradu pobedila Makabi

kk crvena zvezda, makabi, kosarka

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Makabi sa 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17), u 29. kolu Evrolige.

Zvezda je odlično otvorila meč u fazi napada i uspela da već u prvoj četvrtini stigne do 14 poena razlike. Makabi se nije predavao, i odličnim šutem u drugoj deonici na poluvreme uspeo da ode sa minusom od tri poena.

U nastavku meča Zvezda je uspela da iskontroliše napad Makabija, i dobrom igrom u odbrani stigne do zaslužene pobede.

Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, pet skokova i pet asistencija. Pratili su ga Nejt Volters sa 12, Ostin Holins sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

Kod Makabija bolji od ostalih bio je Džejms Naneli sa 24 poena. Skoti Vilbekin je postigao 14, a Derik Vilijams 13 poena.

Zvezda je zabeležila 11 pobeda i 12 poraza i zauzima sedmo mesto na tabeli. Makabi je sa skorom od po 11 pobeda i poraza na osmom mestu.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Barseloni, dok će Makabi dočekati Milano.