Crvena zvezda u gostima poražena od Asvela u Evroligi

crvena zvezda, kosarka, evroliga, asvel

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u gostima od Asvela sa 67:69 (17:11, 18:14, 24:13, 20:19), u 22. kolu Evrolige.

Zvezda je odlično odigrala u prvom poluvremenu, naručito u fazi odbrane, i na pauzu uspela da ode sa deset poena prednosti.

U drugom poluvremenu, crveno-beli nisu uspeli da prenesu energiju iz prvog dela. Asvel je uspeo to da iskoristi i sa boljom igrom u napadu preokrene rezultat i stigne do pobede.

I pored lošije igre u drugom poluvremenu Zvezda je imala priliku za pobedu, ali Ognjen Dobrić nije pogodio šut za pobedu.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, a pratili su ga Eron Vajt sa 12 i Luka Mitrović i Nikola Kalinić sa po devet poena.

Asvel su do pobede predvodili Kris Džons i Pol Lakomb sa po 17 poena.

Zvezda je sa sedam pobeda i 12 poraza na 14. mestu na tabeli, a Asvel je 12. sa devet pobeda i 11 poraza.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Olimpijakosu, dok će Asvel dočekati Bajern.