Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera nad Orlandom

nikola jokic, denver, orlando, nba, kosarka

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na svom terenu ekipu Orlanda sa 121:111, a srpski igrač Nikola Jokić je za domaći tim ostvario dabl-dabl učinak.

Jokić je postigao 26 poena, uz 15 skokova i sedam asistencija, za gotovo 35 minuta na terenu, dok su Džef Grin i Vil Barton dodali po 17 poena.

Franc Vagner je za tim sa Floride postigao 26 poena, uz osam skokova, Vendel Karter džunior je ostvario dabl-dabl sa 25 poena i 12 skokova, a Džejlen Sags je zabeležio 16 poena.

Denver je šesti na tabeli Zapadne konferencije sa 32 pobede i 25 poraza, dok je Orlando posle trećeg vezanog poraza pretposlednji na tabeli Istoka sa 13 pobeda iz 59 utakmica.

Los Anđeles klipersi su na domaćem terenu pobedili Golden stejt sa 119:104.

Terens Man je u pobedničkom timu zabeležio rekord sezone sa 25 poena, od čega je 14 ostvario u trećoj četvrtini, koju su Klipersi dobili sa 33:19.

On je upisao i sedam skokova i šest dodavanja, Redži Džekson je postigao 19 poena, uz devet asistencija i osam skokova, a poen manje je zabeležio hrvatski igrač Ivica Zubac, koji je imao i osam uhvaćenih lopti.

U gostujućem timu bolji od ostalih je bio Stefen Kari sa 33 poena, dok su Endru Vigins i Džordan Pul upisali po 13 poena.

Srpski igrač Nemanja Bjelica je za tim iz Kalifornije postigao pet poena, uz tri asistencije i jedan skok.

Golden stejt je drugi na tabeli Zapada sa 42 pobede i 16 poraza, a Klipersi su osmi sa skorom 29/30.

Oklahoma je na gostovanju posle produžetka savladala Njujork sa 127:123.

Tre Men je za goste postigao 30 poena, Džoš Gidi je ostvario tripl-dabl sa 28 poena, 12 asistencija i 11 skokova, i tako je postao prvi tinejdžer u istoriji NBA lige, koji je došao do tripl-dabla protiv Njujorka.

Darijus Bejzli je upisao 23 poena, uz osam skokova, a srpski igrač Aleksej Pokuševski je za malo više od 20 minuta na terenu postigao dva poena, uz četiri skoka i asistenciju.

U domaćem timu najefikasniji je bio Džulijus Rendl sa 30 poena, 13 skokova i 10 asistencija, Evan Furnije je dodao poen manje, dok je Kventin Grejms zabeležio 19 poena.

Njujork je 12. na tabeli Istoka sa 25 pobeda i 33 poraza, a Oklahoma je posle prekinute serije od pet vezanih poraza na 14. mestu sa 18 pobeda iz 57 utakmica.

Vašington je na svom terenu naneo osmi uzastopni poraz Detroitu (103:94), dok je Bruklin na domaćem terenu prekinuo niz od 11 vezanih poraza, savladavši Sakramento sa 109:85.

Čikago je na domaćem terenu bio bolji od San Antonija sa 120:109, uz 40 postignutih poena Demara Derozana, a Portland je na gostovanju pobedio aktuelne šampione iz Milvokija sa 122:107.

Ubedljivu pobedu na svom terenu ostvarila je ekipa Nju Orleansa, koja je bila bolja od Toronta sa 120:90, dok je Juta došla do domaće pobede protiv Hjustona sa 135:101.