Detroit savladao Jutu, Šarlot ponovo bolji od Milvokija

nba, detroit, juta, sarlot, milvoki, kosarka

Košarkaši Detroita pobedili su prošle noći na svom terenu Jutu sa 126:116, i tako su toj ekipi naneli treći uzastopni poraz u NBA ligi.

Juta je na polovini prvog poluvremena vodila sa 54:32, da bi u nastavku do potpunog preokreta došla domaća ekipa.

Kejd Kaningem je za Detroit postigao 29 poena, od čega 18 u trećoj četvrtini, a upisao je i osam asistencija, istri broj poena zabeležio je Sadik Bej, koji je došao i do šest skokova, dok je Kori Džozef dodao 16 poena.

U ekipi Jute bolji od ostalih je bio Donovan Mičel sa 31 poenom, Hasan Vajtsajd je zabeležio dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 14 skokova, a Džordan Klarkson je upisao 16 poena.

Juta je treća na tabeli Zapadne konferencije sa 28 pobeda i 13 poraza, dok je Detroitu ovo bila deveta pobeda iz 39 utakmica, a trenutno se nalaze na pretposlednjem mestu Istočne konferencije.

Šarlot je na svom terenu došao do druge uzastopne pobede nad Milvokijem sa 103:99.

Teri Rozijer je za domaći tim postigao 27 poena, uz sedam skokova, Lamelo Bol je dodao 23 poena, a Majls Bridžis je zabeležio 17 poena, uz 11 skokova.

U ekipi aktuelnog šampiona najefikasniji je bio Kris Midlton sa 27 poena, 11 asistencija i sedam skokova, poen manje je upisao Janis Adetokunbo, koji je dodao i 13 skokova i osam asistencija, dok je Džordan Nvora postigao 18 poena.

Milvoki je tako doživeo četvrti poraz iz poslednjih pet utakmica, a na tabeli Istočne konferencije zauzimaju četvrto mesto sa 26 pobeda i 17 poraza, dok Šarlot na osmom mestu ima 22 pobede i 19 poraza.

Boston je na domaćem terenu posle produžetka savladao Indijanu sa 101:98.

Početkom poslednje deonice Boston je vodio sa 71:60, da bi Indijana preokrenula i u finišu regularnog toka povela sa 85:89.

Domaći tim je ipak do kraja uspeo da izbori produžetak (89:89), a zatim su uspeli da dođu do druge vezane pobede.

Džajlen Braun je za Boston zabeležio dabl-dabl sa 26 poena i 15 skokova, a dodao je i šest asistencija, Džejson Tejtum je takođe meč završio sa dabl-dabl učinkom od 24 poena i 12 skokova, a Robert Vilijams treći je upisao 14 poena, uz 12 skokova.

Tori Krejg je u ekipi Indijane postigao 19 poena, dok je Lens Stivenson dodao 14 poena.

Boston je sada na 10. mestu Istočne konferencije sa 20 pobeda i 21 porazom, dok je Indijana 13. sa 15 pobeda posle 41 utakmice.

Njujork je na svom terenu naneo treći uzastopni poraz San Antoniju, savladavši ih sa 111:96.

Do sedme uzastopne pobede došla je ekipa Filadelfije, koja je na gostovanju bila bolja od Hjustona sa 111:91.

Portland je na svom terenu savladao Bruklin sa 104:98, dok je Klivlend na gostovanju naneo peti vezani poraz Sakramentu, rezultatom 109:108.