Drugi trijumf Srbije na Evrobasketu

evrobasket, srbija, kosarka

Košarkaši Srbije slaviili su protiv Češke 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) u drugom kolu Evrobasketa.

Srbiju su do pobede predvodili Nikola Jokić sa 18 poena i 11 skokova i Vasilije Micić sa 13 poena i šest skokova. Vanja Marinković je zabeležio 11, a Nikola Kalinić je postigao 10 poena.

Najefikasniji kod Češke bili su Vojteh Hruban i Vit Krejči sa po 13 i Martin Petreka sa 11 poena.

Srbija je dobrom igrom u odbrani stigla do ubedljive prednosti na kraju prvog poluvremena.

Naša selekcija je za šest minuta druge četvrtine primila samo dva poena i serijom od 15:0 stigla do maksimalnih 22 poena prednosti.

Češka je dosta bolje zaigrala u nastavku i dobrom igrom u napadu uspela je da prepolovi prednost Srbije.

U poslednjoj deonici "orlovi" su uspeli da zaustave nalet Češke i u izjednačenoj igri stignu do sigurne pobede.

Posle dva odigrana kola, Srbija je zabeležila dve pobede, dok je Češka upisala dva poraza.

U narednom kolu Srbija će igrati protiv Finske.