Jokić postigao 24 poena u pobedi Denvera, dabl-dabl Pokuševskog u porazu Oklahome

denver, jokic, kosarka

Košarkaši Denvera pobedili su na gostovanju ekipu Indijane sa 122:119, i tako su upisali četvrti uzastopni trijumf u NBA ligi.

Indijana je na poluvremenu vodila sa 70:56, a tokom treće četvrtine došli su i do maksimalne prednosti 87:69.

Srpski centar Nikola Jokić je zbog petog prekršaja posle 58 sekundi treće deonice otišao na klupu, da bi se u poslednjoj četvrtini vratio i doneo preokret gostima sa 11 postignutih poena.

Jokić je na terenu proveo malo više od 20 minuta i zabeležio 24 poena, šest asistencija i četiri skoka, Aron Gordon je došao do dabl-dabla sa 18 poena i 16 skokova, a Džamal Marej je dodao 18 poena, uz šest uhvaćenih lopti.

Benedikt Maturin je postigao 30 poena u poraženom timu, Tajris Haliberton je zabeležio 21 poen i 12 asistencija, dabl-dabl učinak je ostvario i Ajzea Džekson sa 17 poena i 10 skokova, dok je 17 poena dodao i Badi Hild.

Denver ima učinak od osam pobeda i tri poraza, a Indijana ima pet pobeda iz 11 utakmica.

Milvoki je posle dva produžetka na gostovanju pobedio Oklahomu sa 136:132.

Manje od pet minuta pre kraja gosti su vodili sa 112:100, da bi Oklahoma u završnici poenom Lugenca Dorta došla do produžetka (119:119).

Na 0,6 sekundi pre kraja prvog produžetka trojku za vodjstvo Oklahome (126:125) postiže Šej Gildžes-Aleksander, dok su gosti do produžetka došli nakon što je Bruk Lopes pogodio drugo slobodno bacanje.

Milvoki je bolje odigrao drugi produžetak u kojem rivalu nije dozvolio vodjstvo.

Za goste nisu igrala dva najbolja strelca Janis Adetokunbo (povreda kolena) i Džru Holidej (povreda zgloba).

Dževon Karter je bio najefikasniji u Milvokiju sa 36 poena, uz 12 asistencija, dok je Lopes postigao 24 poena, uz 13 uhvaćenih lopti.

Gildžes-Aleksander je za domaći tim upisao 39 poena, Tre Men je dodao 21 poen, Doš Gidi je zabeležio 18 poena i 15 skokova, dok je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ostvario dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova.

Milvoki je tako došao do 10 pobede, uz samo jedan poraz, dok je Oklahoma vezala četvrti poraz i ima skor 4/7.

Los Andjeles klipersi su kao domaćini savladali Los Andjeles lejkerse sa 114:101, i tako došli do devete uzastopne pobede nad gradskim rivalom.

Pol Džordž je vodio Kliperse do pobede sa 29 poena, 18 poena je dodao Norman Pauel, a Redži Džekson je upisao 14 poena.

Najbolji učinak u Lejkersima imao je Lebron Džejms sa 30 poena, osam skokova i pet asistencija. Zbog bola u nozi on je pet minuta pre kraja napustio teren.

U poraženom timu 21 poen je postigao Entoni Dejvis, uz devet skokova, a po 14 poena su dodali Rasel Vestbruk (devet asistencija) i Troj Braun džunior.

Klipersi imaju sedam pobeda i pet poraza, a Lejkersi ostaju na dve pobede iz 11 utakmica.

Bruklin je na svom terenu bio bolji od Njujorka sa 112:85.

Na klupi Bruklina debitovao je trener Žak Von, a najbolji učinak imao je Kevin Durent sa tripl-dablom od 29 poena i po 12 skokova i asistencija.

On je tako postao prvi igrač posle Majkla Džordana koji je postigao najmanje 25 poena na svih 12 utakmica od početka sezone.

Set Kari je u pobedničkoj ekipi upisao 23 poena, dok je Edmond Samner dodao 18 poena.

Džulijus Rendl je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 24 poena, uz 11 skokova, a Er Džej Baret je postigao 16 poena.

Bruklin ima skor od pet pobeda i sedam poraza, a Njujork ima učinak 5/6.

Orlando je na svom terenu prekinuo niz od dva poraza i savladao Dalas sa 94:87, dok je četvrti uzastopni trijumf na svom terenu zabeležio Boston koji je bio bolji od Detroita sa 128:112.

Portland je na gostovanju pobedio Šarlot sa 105:95, i naneo tom timu šesti vezani poraz.

Juta je predvodjena Lauri Markanenom (32 poena) pobedila na gostovanju Atlantu sa 125:119.

Toronto je na svom terenu savladao Hjuston sa 116:109, a pobedu na domaćem terenu ostvario je i Sakramento savladavši Klivlend sa 127:120.

Memfis je posle produžetka na gostovanju bio bolji od San Antonija sa 124:122, što je timu iz Teksasa peti vezani poraz.

Nju Orleans je u Čikagu bio bolji od istoimenog tima sa 115:111, dok su Finiks Sansi na gostovanju pobedili Minesotu sa 129:117.