KLS: Kolubara bolja od Tamiša u Mionici

kk tamis, kk kolubara, sport, kosarka

Košarkaši Kolubare savladali su ekipu Tamiša kao domaćini u Sportsko-Rekreativnom Centru Mionica, rezultatom 79 - 67.

Nakon pobede u Kragujevcu protiv ekipe Radničkog, košarkaši Kolubare ušli su u meč sa Tamišem sa željom da odigraju jednu dobru utakmicu, iz koje bi došla i pobeda protiv veoma kvalitetnog rivala.

Na samom početku dosta izjednačena igra rivala, u kojoj su se bolje snašli gosti iz Pančeva. Tokom prve četvrtine uspeli su da naprave osetniju prednost, ali Kolubara predvođena pre svega kapitenom Simićem uspeva da do kraja prve četvrtine dođe na samo -1.

U drugoj četvrtini, Kolubara kvalitetnijom igrom u odbrani, a predvođena raspoloženim Simićem i fantastičnim šutem za tri poena prelazi u vođstvo i odlazi na poluvreme sa prednošću od 6 poena.

U drugom poluvremenu, Kolubara sigurnom igrom nijednog trenutka ne ispušta prednost koju je vremenom uvećavala.

Pored raspoloženog Simića, u ekipi Kolubare svojom odličnom igrom istakli su i Vuletić kao i Sparović i Žad.