KLS: Tamiš pobedio Radnički u Kragujevcu 88:81

kk tamis, kosarka, sport

Košarkaši pančevačkog Tamiša pobedili su u Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 88:81, po četvrtinama 22:12, 11:19, 26:21 i 29:29.

Izabranici trenera Bojana Jovičića su odlično počeli meč i dobili prvu četvrtinu sa dvocifrenom prednošću (22:12). Kragujevčani su do poluvremena smanjili prednost gostiju, čak i poveli na startu drugog poluvremena 40:38, ali su košarkaši Tamiša u nastavku zaigrali mnogo bolje. Dobili su taj period igre sa 26:21 i do kraja meča održavali prednost do konačnog trijumfa od 88:81.

Najefikasniji na parketu sa po 23 poena bili su Brevil Majkl Pricl iz Tamiša i veteran Raško Katić iz Radničkog.

U narednom kolu Tamiš dočekuje Napredak u Hali sportova na Strelištu. Utakmica je prema objavljenom kanlendaru 30. januara.