KLS: Tamiš rutinski protiv Zlatibora

kls, kosarka, sport, kk tamis, kk zlatibor

U zaostalom meču 13. kola KLS domaća ekipa Tamiša je bila ubedljiva protiv Zlatibora iz Čajetine pobedivši ih rezultatom 89:75.

Gostima je ovo drugi poraz u prvenstvu u deset odigranih mečeva, dok je Tamiš zabeležio sedmi trijumf u dvanaest susreta.

Domaći su odmah na početku pokazali da su napadački izuzetno raspoloženi, ubacivši 28 poena u prvoj četvrtini. Ubedljiva prednost na poluvremenu od 20 poena razlike je uzrok odlične odbrane u drugom kvartalu u kom je Tamiš primio samo 8 poena.

Drugo poluvreme je obeležila nešto mirnija igra, pitanje pobednika je bilo rešeno u ranoj fazi meča zahvaljujući velikoj želji i borbenosti Tamiša.

Konačan rezultat ne pokazuje koliko je ekipa Bojana Jovičića bila bolji rival u ovom duelu, ali svakako je pobeda protiv izuzetno kvalitetne ekipe Zlatibora veliki uspeh.

Najviše se istakao Vujović sa 30 postignutih poena, a pratio ga je Smiljanić sa 15.

Kod gostiju jedini raspoloženi beše Kutlešić sa 23 poena.