Košarkaši Tamiša poraženi od zemunske Mladosti

košarka, KK Tamiš, KK Mladost

Košarkaši Tamiša poraženi su od zemunske Mladosti reuzltatom 85:91 u okviru petog Košarkaške lige Srbije.

Ekipa Mladosti pokušala je od samog starta da nametne agresivnu odbranu. Tamiš je uspevao u prvoj četvrtini da probije presing. Odličan na otvaranju utakmice bio Vujović.

U drugoj deonici, ekipa Dragana Jakovljevića igrala je još agresivnije odbranu. Drechsel i Gombauld su bili odlični u kontranapadu, odnosno skoku u napadu. Tamiš je pokušao kako u celoj utakmici, tako i u trećoj četvrtini da uspostavi pozicionu igru. Krstanović je bio nerešiva enigma za goste. Na otvaranju poslednje deonice, Tamiš je izgubio nekoliko lopti. Međutim, poenima Smiljanića i Pritzl-a je održavao priključak.

U raspletu utakmice, Mitchel je razigrao Drechsel-a i Igbanua, čija trojka i defanzivni skok su bili ključni momenti za Zemunaca. Mladost je u Pančevu pokazala zašto igra ABA 2 ligu.

Stranci iz zemunske ekipe su proveli najviše minuta na parketu u ekipi trenera Jakovljevića i ukupno postigli 65 poena. U Tamišu najviše su se istakli Krstanović sa 30 poena i Smiljanić sa 19.