Mladi košarkaši Srbije izgubili od Francuske za finale Svetskog prvenstva

mladi kosarkasi srbije, kosarka

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske sa 75:69 u polufinalu Svetskog prvenstva do 19 godina. Srbija nije uspela da izbori finale, pa će se za medalju boriti u duelu za treće mesto protiv Kanade.

Srbija je veći deo meča u Rigi vodila, ali je odigrala veoma loše u poslednjoj četvrtini, što su Francuzi iskoristili za preokret i pobedu.

"Orlići" su sjajno ušli u meč, napravili seriju 9:2, potom 11:3 i jasno stavili Francuzima da poseduju ogroman kvalitet.

Nakon prvih deset minuta košarke, Srbija je imala dvocifrenu prednost u iznosu od 23:13.

Najveća razlika iznosila je +14 za našu selekciju na startu druge deonice, ali su Francuzi, kako je vreme odmicalo, dolazili do bolje igre i samim tim do rezultatskog priključka.

Do poluvremena, prednost Srbije je smanjena na šest poena.

Treća četvrtina protekla je u egal košarci i rezultatskoj klackalici.

Francuska je tu četvrtinu dobila sa 20:18, pa se ušlo u neivesnu završnicu.

Početkom poslednje četvrtine, Francuzi prave seriju 7:0 i tako 33. minutu dolaze do prvog vođstva na utakmici - 60:57.

Nalet Francuske nastavio se sredinom četvrte četvrtine, u kojoj su seriju produžili na 11:2 i stekli nešto osetniju razliku.

Srbija je dugo stajala na jednocifrenom broju ubačenih poena u odlučujućoj četvrtini, što je pomoglo Francuskoj da odbrani prednost i upiše bitnu pobedu.

Reprezentacija Francuske se pobedom plasirala u finale Svetskog prvenstva gde će se sastati sa selekcijom SAD.

Amerikanci su u prvom polufinalu bilibolji od Kanade sa 92:86.

Srbija nije uspela da izbori finale, pa će se za medalju boriti u duelu za treće mesto protiv Kanade.