Partizan ispustio plus 19 i izgubio od Panatinaikosa

kk partizan, panatinaikos, kosarka

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Atini od Panatinaikosa posle produžetka sa 85:89 (20:14, 28:17, 20:28, 12:21, 5:9), u utakmici na turniru „Pavlos Janakopulos“.

Košarkaši Partizana su većim delom utakmice bili bolji, imali su i 19 poena prednosti, 40:21, ali je Panatinaikos do kraja treće deonice uspeo da smanji zaostatak na devet razlike.

Grčki tim se potpuno vratio u igru u četvrtoj četvrtini i poveo je sa 76:73. Rezultatom 80:80 završen je regularni deo utakmice, pošto u poslednjim trenucima obe ekipe nisu iskoristile po napad.

U produžetku Panatinaikos je sa dve „trojke“ uspeo da prelomi utakmicu i plasira se u finale, u kome će u nedelju igrati protiv Efesa.

Trener Partizana Željko Obradović dobio je ovacije u OAKA areni u Atini, pošto je svojevremeno pravio velike uspehe sa Panatinaikosom i osvajao trofeje, medju kojima i pet titula u Evroligi.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog slavnog trenera Dušana Ivkovića.

Partizan će u nedelju od 16 časova igrati utakmicu za treće mesto protiv Ulma.