Partizan posle produžetka poražen od Valensije

kk partizan, evroliga, valensija

Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu posle produžetka od ekipe Valensije rezultatom 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12) u meču 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Matijas Lesor sa 22 poena i 10 skokova, dok je Kevin Panter ubacio 19, a Džejms Naneli 15. Kod gostiju, najbolji je bio Žasil Rivero sa 22 poena, dok je Džejms Veb ubacio 18.

Meč je u regularnom delu završen 84:84, a Valensija je u dodatnih pet minuta boljom igrom stigla do pobede.

Partizan posle 11. kola u Evroligi ima četiri pobede i sedam poraza. Valensija ima skor od pet trijumfa i šest poraza.

Valensija je bolje otvorila meč i povela 6:3. Potom se igralo poen za poen, a Valensija je održavala prednost od dva do četiri poena. "Crno-beli" su imali velikih problema sa skokom u ovom delu meča. Partizan je do prvog vođstva stigao u devetom minutu (21:19), a prva četvrtina je završena rezultatom 21:21.

Slična igra viđena je i na startu druge četvrtine. Košarkaši gostujućeg tima imali su prednost od dva do četiri poena, a "crno-beli" su konstantno bili u zaostatku. Valensija je u 15. minutu povela 31:27. Partizan je u 18. minutu uspeo da priđe na 34:36. Partizan je serijom 9:1 u finišu druge četvrtine prvo poluvreme rešio u svoju korist 43:37.

Partizan je u 23. minutu imao vođstvo od 52:45, ali je usledila serija Valensije od 8:2 i Španci su u 26. minutu smanjili na 54:53. Partizan je u 28. minutu poveo 62:56, a "crno-beli" su u poslednju četvrtinu ušli s prednošću 64:60.

Domaći košarkaši su napravili seriju grešaka, a Valensija je u 32. minutu povela 67:66. Gostujući košarkaši su u nastavku meča održavali prednost, a Valensija je na tri minuta pre kraja povela 77:73. Partizan je na 70 sekundi pre kraja poveo poenima Kevina Pantera (80:79), ali je usledila trojka Džareda Harpera (80:82). Usledila je neizvesna završnica, Panter je pogodio dva od tri slobodna bacanja i izjednačio na 82:82.

Hared je na 20 sekundi pre kraja pogodio za 84:82. Panter je izjednačio na 84:84, a Kris Džons je promašio šut u poslednjim sekundama za pobedu. Valensija je igrala bolje u dodatnih pet minuta i zasluženo je stigla do pobede od 100:96.

Partizan će u narednom kolu, osmog decembra igrati sa Crvenom zvezdom, dok će Valensija gostovati Makabiju.

Obradović: Nemamo trening, moramo da dajemo sve od sebe na utakmicama

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je da je Valensija zahvaljujući boljoj koncentraciji stigla do pobede.

"Trebaće nam energija tokom cele utakmice, ne na mahove, kad dajemo sve od sebe. Utakmica je stvar koncentracije, da ne ulaziš u dve ili tri vezane greške koje nemaju veze sa tim da li je protivnik agresivan, nego ih sam praviš. Pokušavam da utičem na igrače, očigledno to nije dovoljno. Nećemo prestati da se bavimo sitnim detaljima", rekao je Obradović.

On je ponovio da ima problema sa povreda igrača.

"Posle meča sa Zvezdom sam rekao da Matijas Lesor nije trenirao od Madrida. Imao je bol u laktu, tražio je da bude u timu i to je bilo logično s obzirom na celu situaciju. Imamo probleme sa visokim igračima, ne možemo da napravimo trening, tu su prisutna dva, nekad i tri ako računamo Tristana Vukčevića. Alen Smailagić je tražio da igra na svoju odgovornost protiv Zvezde posle povrede prsta. Onda se razboleo, nisam ga video četiri dana posle tog meča. Lesor je odradio trening samo pred meč, očigledno je da nam donosi mnogo toga. Ako pogledate statistiku da je u meču koji je trajao 45 minuta, da je od sramna 23 skoka on imao 10. Svi ostali su učestvovali sa 13, možete da vidite koliko je bitan za našu igru. Ne samo zbog toga, nego energetski. Dekoncentracija sem odnosa skokova, gde su uhvatili 16 lopti, mi samo 17. Izgubljene neke lopte bez ikakvog razloga, igramo stihijski, ponese nas atmosfera, utakmica. Ako izgubiš u produžetku, znači da si se borio. Oni su imali veću koncentraciju", rekao je Obradović na konferenciji za novinare posle meča sa Valensijom.

zeljko, obradovic

Partizan će u nedelju igrati derbi meč sa ekipom Budućnosti u ABA ligi.

"Ono što je dobro bilo na treninzima je to što je Vukčević dobro trenirao, zato je igrao. Utakmica je bila ovakva. Postoje nosioci igre, ponovo smo u nekim momentima igrali dobro. Mi smo tim koji lako pravi seriju grešaka u nizu, ne vodimo računa o tome, da stanemo, da budemo strpljiviji, da igramo po dogovoru. Pričamo o toj dekoncentaciji. Da li sam zadovoljan? Sa jedne strane jesam, sa druge nisam. Verujem da ovaj tim ima kvalitet, čeka nas meč protiv Budućnosti, onda dolazi derbi. Moramo da zbijemo redove i da malo popravimo neke stvari. Sa malim detlajima popravlja se mnogo toga", dodao je trener Partizana.

On je istakao da neće kažnjavati igrače.

"Šta znače sankcije? Mislite da igrači vole da izgube utakmicu. Da neko od nas ne uživa da igra pred ovakvom atmosferom. Imamo fantastičnu podršku. Sve ovo teško proživljavam, jer znam koliko nas ovi ljudi vole i koliko nam veruju. Kada se prave glupe greške, onda se razmišlja o svemu. Verujem i verovaću. Možda to zvuči ne znam kako, ali je ovo čini mi se 19. utakmica u sezoni, imamo još dve trećine da odigramo. Sve može da izgleda drugačije, zavisiće od nas. Nikada igrače nisam kažnjavao, jesam pretio, ali nisam to radio. Nema to velikog smisla. Verujem u razgovor. Verujem u to da smo mi ljudi koji treba da razumeju jedni druge. Svakome govorim u lice njihove greške, kao i dobre stvari. Kako pojedinačno, tako i pred timom. Nastaviću to da radim", istakao je Obradović.

Košarkaši Efesa pobedili Olimpijakos, Barselona nadigrala Albu

Košarkaši Efesa pobedili su večeras na svom terenu ekipu Olimpijakosa 82:71 (13:18, 20:23, 19:12, 30:18) u meču 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vil Klejburn sa 24 poena, dok je Rodrig Buboa dodao 19. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu 35 minuta, a za to vreme imao je učinak od 18 poena, devet skokova i devet asistencija. Kod gostiju, najbolji je bio Saša Vezenkov sa 18 poena.

Efes ima skor od šest pobeda i pet poraza, dok je Olimpijakos zabeležio sedam trijumfa i četiri neuspeha. Efes će u narednom kolu gostovati Žalgirisu, dok će Olimpijakos dočekati Virtus.

Barselona je u gostima bila bolja od Albe 88:86 (30:19, 15:27, 26:11, 17:29). Najefikasniji u ekipi iz Barselone bio je Nikola Mirotić sa 19 poena, dok je Nikolas Laprovitola dodao 16. Srpski košarkaš Nikola Kalinić postigao je sedam poena i imao jedan skok za 23 minuta na terenu. U domaćoj ekipi najbolji je bio Tamir Blat sa 17 pooena, dok je Džejlen Smit dodao 15.

Barselona ima osam pobeda i tri poraza, dok je Alba na skoru od tri trijumfa i osam poraza. Alba će u narednom kolu dočekati Fenerbahče, dok je Barselona na svom terenu igrati sa Asvelom.

Monako nadigrao Asvel, Baskonija pobedila Armani

Košarkaši Baskonije pobedili su večeras na svom terenu ekipu Armanija 78:62 u meču 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Darijus Tompson sa 15 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Brendon Dejvis sa 23.

Baskonija ima šest pobeda i pet poraza, a Armani tri trijumfa i osam neuspeha. Baskonija će u narednom kolu dočekati Bajern, dok će Armani gostovati Panatinaikosu.

Monako je u gostima pobedio Asvel 85:74. U pobedničkom timu briljirali su Majk Džejms i Donatas Motiejunas koji su postigli po 17 poena. Kod domaćih, najbolji su bili Dejvid Lajti i Retin Obasohan sa po 13 poena.

Monako ima osam pobeda i tri poraza, a Asvel tri trijumfa i osam neuspeha. Monako će u narednom kolu gostovati Realu, dok će Asvel ići na noge Barseloni.