Partizan preko Lijetkabelisa do četvrte pobede u Evrokupu

kosarka, kk partizan, lijetkabelis, evrokup

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu Lijetkabelis sa 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17), u utakmici petog kola Grupe A Evrokupa.

Crno-beli su upisali četvrtu pobedu u Evrokupu i imaju isti skor kao Huventud i Lokomotiva, dok Lijetkabelis sada ima dve pobede i tri poraza.

Partizan je do pobede vodio Zek Ledej sa 19 poena, Alen Smailagić je upisao 13 poena uz 13 skokova, a isti broj koševa ubacio je i Gregor Glas. Aleksa Avramović i Balša Koprivica su postigli 12 poena, dok je Kevin Panter dodao 11.

U gostujućem timu najbolji je bio Gediminas Orelik sa 19 poena, dok su Kaspars Berzinjš i Kristupas Žemaitis dodali po 12. Nikola Radičević je utakmicu završio sa devet, a Djordje Gagić sa dva poena.

Košarkaši Partizana su u prvom poluvremenu u dva navrata, oba puta posle trojki Glasa, imali deset poena prednosti, ali se litvanski tim vraćao pa je na velikom odmoru imao samo poen zaostatka (39:38).

Isti scenario vidjen je i u trećoj deonici. Posle poena Koprivice, crno-beli su stigli do plus 12 (54:42), Lijetkabelis je potom vezao dve trojke i prišao na 54:50, ali je domaći tim u poslednju četvrtinu ušao sa šest poena više na svom kontu – 66:60.

Poslednja četvrtina počela je trojkom Smailagića, nadovezali su se Glas i Mur i crno-beli su stigli do maksimalnih 13 poena prednosti – 73:60.

Ekipa Nenada Čanka se nije predavala i uspela je da u poslednji minut udje sa samo tri poena zaostatka (80:77), ali nije iskoristila dva napada pa je tačku na meč stavio je Panter poenima 11 sekundi pre kraja.

Partizan će u narednom kolu, 8. decembra, gostovati Metropolitanu, dok će Lijetkabelis dočekati Huventud.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600