Tamiš u triler završnici bolji od OKK Beograda

kosarka, kk tamis, sport

Nakon velike borbe i potpunog preokreta, košarkaši Tamiša su slavili na domaćem parketu, pobedivši OKK Beograd rezultatom 93:89.

Ovakav ishod se nije mogao predvideti u prvih dvadeset minuta igre, u kojima su gosti svojim karakterističnim preuzimanjima u odbrani pravili velike probleme Tamišu, koji se mučio sa realizacijom. Rana opterećenost faulovima i kratka rotacija zbog povreda domaćih su nagoveštavali da će OKK doći do svog trećeg trijumfa.

Međutim, Tamiš predvođen iskustvom Smiljanića i Krstanovića nije dozvoljavao protivniku da se potpuno odlepi. Najveća prednost OKK je bila 12 poena. Na poluvremenu su gosti imali 11 poena prednosti, a na ulasku u poslednji period dohvatljivih 8 poena viška.

Četvrtu četvrtinu je obeležio sjajni Smiljanić, koji je imao četiri pogotka za tri poena u tih deset minuta. Njemu se poenterski priključio Krstanović, koji je bio nerešiva zagonetka za odbranu OKK Beograda, pogađavši iz veoma teških pozicija.

Pri nerešenom rezultatu na 18 sekundi do kraja meča, Brevin Pritzl krade loše dodavanje Todorića, te nakon iznuđenog faula, pogađa oba slobodna bacanja. Stojadinović je imao priliku za tri poena da svojoj ekipi donese pobedu, ali promašuje izuzetno težak šut.

Najbolji pojedinci susreta u ekipi Tamiša bili su Zoran Krstanović (21p, 6sk, 3as, 2uk), Ivan Smiljanić (21p, 3sk), Brevin Michael Pritzl (13p, 2sk), Luka Petrović (11p, 3as, 3uk), Nikola Manojlović (10p, 8sk, 3as, 2uk, 1blk) i kapiten Saša Radović (8p, 5sk, 3as), a u redovima OKK Beograda istakli Mladen Vujić (19p, 6sk, 2as, 1uk), Nikola Đurišić (16p, 2sk, 5as, 1uk), Mateja Todorić (10p, 2sk, 4as, 2uk), Marko Stojadinović (10p, 2sk, 1as), Mihailo Mušikić (8p, 5sk, 1as, 1uk), Petar Kovačević (7p, 3sk, 1uk), Aleksa Marković (7p, 2sk) i Marko Brekić (6p, 6sk, 1as, 3uk)