Zvezda i bez sedmorice igrača lako sa Borcem

kk crvena zvezda, kk borac, aba liga, kosarka, sport

Košarkaši Crvene zvezde posle osvajanja Kupa Radivoja Koraća ostvarili su pobedu i u zaostaloj utakmici ABA lige. Crveno-beli su na svom parketu, u derbiju regionalnog takmičenja, savladali čačanski Borac rezultatom 83:63.

Ekipa Dejana Radonjića pre tri dana je "Žućkovu levicu" vratila u vitrine trijumfom u Novom Sadu, pa sada može da se koncentriše na šampionat.

Duel u hali "Aleksandar Nikolić" počeo je neizvesnom borbom, a domaćin je imao blagu prednost.

Zvezda je prvu četvrtinu dobila 23:16, na poluvreme otišla sa pet poena viška, da bi otpor rivala slomila početkom treće četvrtine.

Tada je aktuelni srpski i regionalni šampion napravio seriju 8:1 i povratka za Borac nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džordan Lojd sa 17 poena, Marko Simonović je dodao 13, jedan više od Ognjena Dobrića.

Na drugoj strani, jedini raspoloženi bili su Todorović sa 13, odnosno Čarapić sa 12 poena.

Zvezda se ovim trijumfom vratila na četvrto mesto i sada ima 13 pobeda i dva poraza, uz tri utakmice manje. Čačani su 12. sa skorom 4/12.