Zvezda u Atini poražena od Panatinaikosa

crvena zvezda, panatinaikos, kosarka, evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Atini od ekipe Panatinaikosa sa 73:79 (23:17, 18:25, 18:17, 14:20), u meču 27. kola Evrolige.

Bolji od ostalih u ekipi Zvezde bio je Aron Vajt, koji je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 12 skokova, Ostin Hoilins je postigao poen manje, dok je Nikola Kalinić upisao 12 poena, uz sedam skokova i šest asistencija.

U domaćem timu najefikasniji je bio srpski igrač Nemanja Nedović sa 25 poena i pet asistencija, a pored njega jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Vasilis Kavadas sa 17 poena i šest skokova.

Zvezda je tokom cele prve četvrtine bila u vođstvu, uz najveću prednost od osam poena razlike (23:15).

Grčki tim je uspeo da u drugoj deonici prvo izjednači, a zatim i povede i na poluvreme ode sa prednošću 41:42.

Gosti su zaigrali bolje u trećem delu i u dva navrata su vodili sa plus devet, ali je Panatinaikos u završnici došao do preokreta (57:59), da bi na pauzu igrači otišli sa nerešenim rezultatom 59:59.

Meč je odlučen u finišu, kada je domaći tim uspeo da napravi seriju (2:8).

Zvezda na 13. mestu Evrolige ima devet pobeda i 15 poraza, dok je Panatinaikos na 16. mestu sa sedam pobeda i 17 poraza.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Fenerbahčea, a Panatinaikos dočekuje Žalgiris.