Druga pobeda odbojkašica u Riminiju - savladana i Italija
odbojkasice srbije, liga nacija rimini

montekristo 0507

Podmlađena ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u Ligi nacija 2021. u Riminiju. Srbija je u poslednjem, 3. kolu, savladala Italiju sa 3:1, po setovima 25:18, 23:25, 26:24 i 25:20, posle 122 minuta igre.

Još jedno blistavo izdanje izabranica Aleksandra Vladisavljeva u Riminiju i fantastična pobeda protiv Italije, domaćina turnira.

Posle odlične igre Srbija je povela sa 1:0, a zatim imala priliku da duplira prednost. Nedostajalo je u završnici drugog seta i malo sreće, pa je Italija izjednačila. Ipak, ono što je propustila u drugom, Srbija je nadokandila u trećem setu.

Vodila je Italija sa 24:21, a Srbija serijom 5:0 stigla do vođstva od 2:1 u setovima. U trećem setu Srbija je dominirala od početka do kraja, sa malim oscilacijama u igri, ali i to je bilo dovoljno dobro za trijumf od 3:1.

Tokom drugog vikenda, od ponedeljka do srede, od 31. maja do 2. juna, Srbija će igrati protiv SAD (19.30), Tajlanda (15.00) i Holandije (19.30).

Odbojkašice Srbije su pete na tabeli sa dve pobede i jednim porazom.

Svaka reprezentacija će odigrati po 15 mečeva a plasman u polufinale će izboriti četiri najuspešnije selekcije.