Kadetkinje Srbije zauzele četvrto mesto na SP

odbojka, kadetska reprezentacija srbije

Ženska kadetska reprezentacija Srbije (2004. i mlađe) zauzela je četvrto mesto na XVII SP 2021. u Durangu. pošto je u meču za treće mesto izgubila od SAD sa 3:1, po setovima 25:23, 25:18, 26:28 i 25:18, posle 116 minuta igre.

Srbija je otvorila uvodni set serijom 8:0, ali su Amerikanke uspele da dođu do izjednačenja sredinom ovog perioda, posle čega se igralo poen za poen. U neizvesnoj završnici Srbija je uspela da odbrani dve meč lopte, ali su SAD iskoristile treću i došle su do prednosti – 25:23.

Kadetkinje Srbije su bolje ušle i u drugi set. Vodile su sa 4:0, pa sa 10:8 i 16:13, ali su SAD prvo izjednačile rezultat, a potom i napravile seriju od šest poena, koja im je omogućila mirnu završnicu set – 25:18.

U trećem setu su se obe ekipe smenjivale u vođstvu sve do sredine seta, kada je Srbija boljom igrom došla do prednosti od 18:12. Amerikanke su i ovog puta uspele da izjednače rezultat (20:20), ali se trud i upornost izabranica Jove Cakovića na kraju isplatila. U neizvesnoj završnici su iskoristile četvrtu set loptu i smanjile su rezultat – 28:26.

Nažalost, Amerikanke su u četvrtom setu bile koncentrisanije i sigurnije. Lako su došle do prednosti, koju su povećavale kako je set odmicao. Na kraju 25:18 za SAD.