Srbija nadigrala Tursku za četvrtfinale EP

Odbojkaši Srbije savladali su Tursku sa 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12) u osmini finala Evropskog prvenstva. U meču za polufinale, Srbija će igrati sa Holandijom za dva dana.

Meč pun preokreta, oscilacija, drame, sa elementima trilera... Na kraju, Srbija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Utakmica u Gdanjsku nije mogla početi bolje po reprezentaciju Srbije - vođstvo 5:0 a onda ubedljiva i sigurna igra do kraja seta.

Na isti način odbojkaši Srbije su otvorili i drugi set.

Međutim, Turci su se "sabrali", zaigrali hrabrije i odvažnije što je gledaocima donelo uzbudljivu završnicu.

Turska je prvi put povela na meču sa 22:21, a onda iskoristila momenat i izjednačila u setovima na 1:1.

Turska se bolje snašla i u narednom setu, gde je, posle velike borbe, slavila identičnim rezultatom - 25:22.

A onda, kada je bilo najpotrebnije, momci selektora Kovača su zaigrali kako umeju i izborili peti set.

U odlučujućem delu igre nije bilo toliko dileme - Srbija je povela, diktirala tempo i na kraju došla do četvrtfinala turnira.

Tamo će igrati sa Holandijom, koja je sa 3:2 savladala Portugaliju.