Srbija nakon drame savladala Poljsku za polufinale Svetskog prvenstva

odbojka, srbija, sp

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Svetskog prvenstva pobedom nad selekcijom Poljske 3:2 u dramatičnoj utakmici četvrtfinala.

Odbojkašice Srbije savladale su Poljsku sa 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26: 16:14) i plasirale se u polufinale Svetskog prvenstva. U borbi za finale naše devojke će igrati protiv Amerikanki. Duel je na programu u sredu od 20.30.

Nošene gromoglasnim navijanjem domaće publike Poljakinje su uspele da osvoje prvi set. usledio je preokret naše selekcije. Međutim rivalke se nisu predavale dobile su četvrti set. Nakon velike borbe i prave drame u finišu odlučujućeg seta naše su uspele da se izdignu preokrenu rezultat i iskoriste drugu meč loptu i plasiraju se u polufinale.

Posle neizvesnog starta u kome se igralo poen za poen, sredinom seta naše su stekle tri poena prednosti - 14:11. Poljakinje su uspele nakon tajm-auta da vežu tri poena i izjednače.

Naše devojke ponovo su stekle dva poena prednosti, međutim Poljakinje su uzvratile i izjednačile na 18:18. U finiš seta rivalke su ušle sa dva poena prednosti 21:19. Poljakinje nastavljau seriju, ukupno 4:0 i imale su tri poena prednosti.

Protivnice su uspele da održe prednost i dobiju prvi set sa 25:21.

Usledio je odgovor naše selekcije. Sjajan početak drugog seta, na servis Maje Aleksić Srbija je stigla do 4:0. Naše su nastavile sa odličnom igrom u polju, sve je odlično funkcionisalo i sredinom seta naše su imale velikih plus šest - 11:5.

Naše su nastavile u žestokom ritmu, rivalke nisu imale rešenja, Srbija je brzo stigla i do 18:12. U finiš seta naše su ušle sa osam poena prednosti - 21:13. Protivnice uspevaju da vežu pet poena. Uspele su Poljakinje da se totalno približe i donesu neizvesnost u drugi set - 22:20.

Odbojkašice Srbije uspevaju da odbiju napad rivalki i stignu do tri vezane set lopte, koriste prvu za 25:21.

Početak trećeg seta doneo je igru poen za poen, nakon toga naše devojke uspevaju da dođu do četiri poena prednosti 10:6. Usledio je nalet Poljakinja koje prilaze na 10:9. Odgovaraju naše devojke i ponovo imaju tri razlike.

Nastavljena je velika borba i osvajanje poena u serija, rivalke su uspele da izjednače na 13:13. Naše ponovo vezuju tri poena - 18:15. Poljakinje uzvraćaju istom merom i ponovo je bilo izjednačeno.

Nakon tajm-auta naše devojke su vezale šest poena i tako došle do šest set lopti 24:18. Iskoristile su drugu za 25:19.

Nezvesno je bilo i u četvrtom setu. Igra poen za poen trajala je sve do 7:7, tada su naše uspele da vežu tri poena i povedu sa 10:7, a potom i sa 12:8. Rivalke se nisu predavale one su vezale tri poena. Zatim su naše sjajnim blokom uspele da dođu do pet razlike - 17:12.

U finiš seta naše devojke su ušle sa četiri poena prednosti 20:16. Poljakinje su nisu predavale prilaze na 22:20, potom i dolazi do izjendačenja 23:23. Nastavljena je serija domaćina koji prvi dolazi do set lopte, potom i do druge, koju koriste nakon greške Brankice Mihajlović - 26:24.

Igra poen za poen trajala je sve do sredine odlučujućeg seta, kada su Poljakinje uspele da povedu sa dva poena razlike 9:7. Naše su uspele da izjednače na 10:10. Velika neizvesnost i u finišu seta. Naše uspevaju da povedu sa 12:11. Potom su rivalke vezale dva poena i povele sa 13:12.

Odbojkašice Srbije uspevaju da iskoriste grešku rivalki i prve osvoje meč loptu -14:13. Nastavljena je prava drama, Poljakinje dolaze do izjednačenja. Naše do druge meč lopte. Sevnuo je as servis Jovane Stevanović i Srbija je dobila meč - 16:14 u odlučuućem setu.

Srbija će u polufinalu igrati protiv SAD, koji je savladao Tursku sa 3:0 (25:22, 25:15, 25:20). Meč je na programu u sredu od 20.30.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600