Rukomet: Dinamo uspešan u PANČEVU

rukomet, dinamo, pancevo

Rukometaši Partizana i Dinama iz Pančeva upisali su ubedljive pobede u mečevima 11. kola Arkus lige.

Crno-beli su slavili na gostovanju Kikindi 30:23 i sa 18 bodova četvrti su na tabeli prvenstva Srbije sa 18 bodova. Ekipa iz Vojvodine je deveta sa sedam bodova.

Partizan je furiozno počeo meč i odličnom igrom na obe strane terena došao je do devet golova prednosti – 14:5. Na poluvremenu je bilo 18:8, a u nastavku utakmice Beograđani su rutisnki završili posao.

Najefikasniji ukod crno-belih bili su Stefan Petrić sa osam, Nikola Zečević sa sedam i Uroš Kojadinović sa pet golova. Golman Andrej Trnavac je blistao sa 17 odbrana. U domaćoj ekipi Dušan Ilijin je imao pet, a Simo Šijan i Nikola Vrgović po tri pogotka.

Dinamo je u Pančevu bio još ubedljiviji protiv Rudara iz Kostolca – 40:23.

Aleksa Milošević je predvodio domaći tim sa osam golova, Marko Perović je zabeležio sedam, a Nikola Stamenković pet. Kod Rudara Miloš Blagojević je postigao šest, a Mihajlo Stevović pet pogodaka.