Đere među osam najboljih u Gštadu

laslo djere, tenis

Laslo Đere se plasirao u četvrtfinale ATP turnira Serije 250 u Gštadu.

Naš teniser je posle dva sata i pet minuta igre pobedio 212. tenisera sveta, Belgijanca Zizua Bergsa, 6:2, 4:6, 6:2.

Posle 1:1 u početnom setu, videli smo niz od tri uzastopna brejka, Laslo je tako poveo sa 3:2, a potom dobio još tri gema u nizu.

Popustio je u drugom setu, 22-godišnji Belgijanac je napravio brejk za 2:4, da bi se do kraja seta razmenjivali brejkovi.

Konačno Bergs je uspeo da iskoristi prvu set loptu na servis Đerea u desetom gemu i tako stigne do izjednačenja.

Iskusniji teniser iz Sente je uzeo stvar u svoje ruke u setu odluke.

Odmah je napravio brejk i poveo sa 2:0, da bi potom u sedmom gemu još jednom oduzeo servis protivniku i potom zatvorio meč uspešnim servis gemom.

Laslo će se u meču za plasman u polufinale sastati sa pobednikom duela između Francuza Artura Rinderkneša i drugog nosioca, Španca Roberta Bautiste Aguta.

Nagradni fond turnira u Švajcarskoj je 419.470 evra.