Đere posle velike borbe poražen na startu Vimbldona

laslo djere, vimbldon

Srpski teniser Laslo Djere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je večeras poražen od Čileanca Alehandra Tabila sa 2:3 po setovima 6:7, 2:6, 6:1, 6:4, 6:7.

Djere, 57. teniser sveta, poražen je od Čileanca, 78. na ATP listi, posle tri sata i 26 minuta.

U prvom setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu, pa je set rešavan u taj-brejku, u kom je slavio Tabilo sa 6:8.

Brejkovima u petom i sedmom gemu drugog seta Tabilo je stigao do ubedljivog vodjstva u setovima.

U trećem i četvrtom setu, Djere je zaigrao mnogo bolje i uspeo da stigne do izjednačenja. U tećem setu, naš teniser je u četvrtom i šestom gemu oduzeo servis protivniku, dok je odlučujući brejk u četvrtom setu napravio u sedmom gemu.

U odlučujućem setu, Čileanac je već u drugom gemu napravio brejk, ali je Djere u devetom gemu uspeo da uzvrati i odvede set u taj-brejk, u kom je Tabilo posle velike borbe slavio sa 11:13.

Čileanac će se u narednoj rundi sastati sa boljim iz duela još jednog srpskog tenisera Miomira Kecmanovića i Australijanca Džona Milmena.