Đoković novi kralj šljake – Novak osvojio Rolan Garos

novak djokovic roland garos, tenis

Novak Đoković je po drugi put u karijeri šampion Rolan Garosa! Posle velike borbe i ... minuta igre, najbolji igrač planete je u svom 29. grend slem finalu došao do 19. grend slem titule u karijeri pobedivši Stefanosa Cicipasa, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izgubio je prvi set u finalu Rolan Garosa, pošto je Grk Stefanos Cicipas posle velike borbe ovaj deo igre dobio u taj-brejku 7:6 (7-8).

Prvi set doneo je veliki borbu, oba tenisera bila su sigurna na servisu, iako Cicipas već u prvom gemu dao Đokoviću priliku brejk šansu, koju nije sprski teniser nije iskoristio.

Ova brejk lopta, koja je ujedno bila i set lopta, viđena je tek u 10. gemu, kada je servirao Đoković.

Cicipas nije uspeo da oduzme servis rivalu i da povede 1:0, a već u narednom Đoković je dobio novu brejk lopte koju je iskoristio i poveo 6:5.

Umesto da u narednom gemu odservira za set, Đoković je omogućio Cicipasu tri brejk lopte.

Prvu je uspeo da spasi, ali je Grk iskoristio drugu u set je uveo u taj-bejk, u kom je bolje startovao.

Imao je Cicapas vođstvo 4-0 i 5-2, Đoković se nije predavao izjednačio je na 5-5, a potom došao do set lopte, ali Cicipas poentirao za 6-6.

Grk je potom iskoristio novu set loptu i posle sat i devet minuta igre došao je do prednosti setovima.

Cicipas posle sat i 44 minuta igre vodi 7:6 (8-6) i 6:2 i nalazi se na set od titule u Parizu.

Grčki teniser na startu drugog seta napravio brejk, a tu prednost uvećao je u sedmom gemu kada je ponovo uzeo servis srpskom igraču za 5:2 i posle 35 minuta igre u ovom delu meča, odservirao je za 2:0 u setovima.

Đoković je smanjio vođstvo Cicipasa na 2:1 u finalu Rolan Garosa, pošto je osvojio treći set sa 6:3.

Đoković se probudio u ovom delu igre, pri rezultatu 2:1 iskoristio petu loptu brejk i poveo 3:1, a u narednom gemu je potvrdio brejk i do kraja seta sačuvao tu prednost.

Na kraju je posle 50 minuta igre dobio ovaj set.

Novak Đoković izjednačio je na 2:2 u finalu Rolan Garosa, pošto je dobio četvrti set protiv Grka Stefanosa Cicipasa.

Đoković je sa dobrom igrom iz trećeg seta nastavio i u četvrtom i uz dva brejka rutinski je došao do 6:2 i izjednačenja, posle 39 minuta igre.

Cicipas je uzeo prva dva seta sa 7:6 (8-6), 6:2, a treći je pripao Novaku 6:3.

Šampion Pariza biće poznat posle petog odlučujućeg seta.