Đoković u osmini finala Rolan Garosa

tenis, rolan garos, novak đoković, sport

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas trećem kolu pobedio Kolumbijca Danijela Galana sa 6:0, 6:3, 6:2.

Galan, 153. igrač sveta, nije imao rešenje za Đokovićevu igru u prvom setu koji je posle 28 minuta pripao srpskom teniseru sa 6:0.

Srpski teniser je drugi set počeo brejkom, da bi pri rezultatu 2:1 meč bio prekinut zbog kiše kako bi se u potpunosti postavio krov.

Nakon što je meč nastavljen, igralo se gem za gem sve do devetom gema kada je Djoković novim brejkom rešio taj deo igre u svoju korist sa 6:3.

Đoković je na početku trećeg seta poveo sa 3:0, a novim brejkom u osmom gemu stavio je tačku na ovaj meč.