Ninu Stojanović zaustavila Serena Vilijams, Krunićeva u drugom kolu dublova

nina stojanovic, serena vilijams, krunic, tenis, sport, australijan open

Srpska teniserka Nina Stojanović poražena je u drugom kolu Australijan opena od Serene Vilijams sa 2:0 u setovima (3:6, 0:6).

Najbolje plasirana srpska teniserka nije imala sreće na žrebu, jer se već u drugom kolu sastala sa Serenom Vilijams.

Amerikanka je do pobede došla nakon 70 minuta tenisa, a Nina se držala samo u prvom setu.

Nakon početnog odmeravanja snaga, Serena je u četvrtom gemu napravila brejk i povela sa 3:1, a potom potvrdila oduzet servis i osvojila i gem na svoj za 4:1.

Pri rezultatu 4:2 u prvom setu, Vilijamsova je odbranila dve brejk lopte i sprečila eventualni povratak Stojanovićeve.

U drugom setu Serena Vilijams je zaigrala za klasu bolje od Nine Stojanović, te je nakon samo 25 minuta tenisa uspela da osvoji drugi set bez izgubljenog gema i upiše pobedu.

U narednom kolu Vilijamsova igra protiv Anastasije Potapove.

Aleksandra Krunić napravila veliko iznenađenje

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo Australijan opena u konkurenciji dublova. Ona je zajedno sa italijanskom teniserkom Martina Trevizan savladala kombinaciju Duan/Ženg – 6:1, 6:3.

Aleksandra i Martina bile su autsajderke, ali su napravile veliko iznenađenje.

Meč je trajao 59 minuta. Naredne protivnice Krunić i Trevizan biće bolje iz duela Kostjuk/Sasnovič – Bartel/Žu.