Pol se plasirao u polufinale Australijan opena

tomi pol, tenis

Američki teniser Tomi Pol plasirao se danas u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u Melburnu pobedio sunarodnika Bena Šeltona sa 7:6 (6), 6:3, 5:7, 6:4.

Meč između Pola i Šeltona, 35. i 89. tenisera sveta trajao je tri sata i šest minuta.

U prvom delu igre nije bilo brejkova, pa je set rešen u taj-brejku. Pol je iskoristio drugu set loptu i slavio sa 8:6.

Brejk u šestom gemu bio je dovoljan Polu da osvoji drugi set. Prvi do brejka u trećem setu stiže Pol (4:3), ali već u sledećem gemu 20-godišnji teniser vraća brejk.

Pol je potom u devetom gemu imao tri brejk lopte, koje nije realizovao, da bi Šelton u 12. gemu iskoristio brejk i set loptu.

Ključnu prednost u četvrtom setu Pol je stekao u prvom gemu, kada je oduzeo servis protivniku.

Polu je ovo prvo grend slem polufinale, dok je Šelton u Australiji takođe ostvario svoj najbolji rezultat u karijeri.