Tinejdžerke zakazale duel u finalu US Opena
us open finale

montekristo 0507

Ema Radukanu i Lejla Fernandes igraće u finalu US Opena. Ovo je prvi put u istoriji da je neko iz kvalifikacija došao u finale i to je učinila Ema Radukanu! Trenutno 73. teniserka sveta, 19-godišnja Lejla Fernandes iz Kanade, posle velike borbe savladala je Arinu Sabalenku – 7:6 (3), 4:6, 6:4.

Borba sa drugom teniserkom sveta trajala je dva sata i 24 minuta.

Gubila je Lejla 3:0 u prvom setu, osvojila samo dva poena u tri gema, gubila i 4:1, ali se onda izdigla i zaigrala sjajno.

Napravila je brejk u sedmom gemu, spasila brejk loptu u osmom, a zatim i set loptu u dvanaestom gemu i uvela set u taj-brejk. Tamo je lako slavila 7:3 i povela.

Na startu drugog seta Sabalenka pravi brejk u prvom gemu, pa ga u četvrtom Fernandes vraća.

Sabalenka je podigla nivo igre u završnici seta, napravila brejk u devetom i odservirala za izjednačenje u desetom gemu. U odlučujućem setu, Lejla je zaigrala fenomenalno, kao i protiv Kerber i Osake.

Napravila je brejk u šestom i povela 4:2, ali ga je odmah ispustila. Ipak, kada je Sabalenka servirala za ostanak u meču, Fernandes pravi brejk sa nulom i dolazi do pobede.

Neverovatna Ema Radukanu, 150. teniserka sveta, došla je do finala iz kvalifikacija, bez izgubljenog seta.

Kao i u prethodnim mečevima, ubedljiva je bila i u polufinalu, gde je savladala Mariju Sakari 6:1, 6:4.

Grkinja nije imala nikakve šanse protiv 18-godišnje teniserke iz Velike Britanije.